#4 Nie powiesz nikomu? – Sophie Kinsella
Grudzień 17, 2016
#6 Pan Misio – Bartłomiej Trokowicz
Styczeń 11, 2017

#5 Shadow – Sylvain Reynard

Wydawnictwo: Akurat

Data wydania:  Listopad 2016

„Shadow” jest drugą częścią powieści „The Florentine” tajemniczego autora podpisującego się pod pseudonimem Sylvain Reynard. Ukazuje dalsze losy Raven i Williama.

Kiedy wydaje się, że już wszystko układa się mniej więcej tak, jak powinno, los płata figla naszym bohaterom. Niebezpieczeństwo jest jeszcze większe niż wcześniej. Zagrożony jest nie tylko człowiek ale i wampir. Wrogowie Księcia chcąc przejąć tron nad księstwem Florencji próbują zgładzić władcę i jego sprzymierzeńców. Dodatkowo odwieczni wrogowie wampirów, tzw. „Kuria”, otrzymują informację, że w księstwie źle się dzieje i będą chcieli interweniować. Książę teraz nie tylko ma za zadanie dbać o swoich ludzi i miasto, ale i także musi myśleć o swojej miłości do Raven. Poznajemy także historię Williama. Opowiada on kobiecie którą kocha o wszystkim, czego doświadczył w przeszłości i o tym w jaki sposób stał się wampirem.

Drugi tom zrobił na mnie na prawdę duże wrażenie. Książkę czyta się szybko, jest wiele zwrotów akcji, wiele się dzieje. Nie jest nudna, co dla mnie jest bardzo ważne. W książce jest więcej scen erotycznych niż w poprzedniej części, ale nie są one przesadzone. Autor nie rezygnuje także z opisów dzieł sztuki i architektury. Czytając nie wiedziałam do końca o czym mowa i z ciekawości wpisywałam w wyszukiwarkę nazwy obrazów lub miejsc opisywanych w książce, żeby lepiej móc sobie wyobrazić co autor chciał nam przekazać. Wszystko okazało się bardzo piękne i tajemnicze, tym bardziej, że osobiście kocham Włochy (mimo że nigdy nie byłam we Włoszech). Dlatego teraz, po przeczytaniu o tych wspaniałych miejscach, kiedy pojadę do Włoch (zwłaszcza do Florencji) na pewno będę chciała je wszystkie odwiedzić.

Narracja w książce jest trzecioosobowa tak jak w poprzedniej części, co sprawia, że na prawdę fajnie się czyta. Język jest prosty, autor idealnie wprowadza nas w świat, który stworzył.

 

2 Komentarze

  1. Ania pisze:

    Już od dłuższego czasu ciekawi mnie ta seria, więc niedługo z chęcią sięgnę po pierwsza część. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *