Ewa Pirce
Listopad 28, 2017
Bloger od Kuchni – PrzeCzytajka
Listopad 30, 2017

Bloger od kuchni – Książkowe wyznania

Dziś drogi czytelniku zapraszam Cię na spotkanie z Dominiką z bloga Książkowe wyznania

Miłego czytania 🙂Dokończ zdanie :

Nie dbam o… zdanie innych.

Potrafię… rozśmieszać innych.

Wierzę…, że gdzieś tam czeka na mnie mój książę z bajki.

Gdy będę staruszką… będę się cieszyć się z tego kim i jaka jestem.

Kiedy jestem smutna, wtedy…. Idę do „Paczyńskiej” i kupuję sobie gwiazdkę.

Uwielbiam kiedy…. Świeci słońce i jest ciepło.

Kiedy nikt nie patrzy, to… od czasu do czasu pozwalam sobie na chwilę słabości.

Chciałabym nauczyć się… jeździć na nartach.

Przeraża mnie myśl o… zbliżających się egzaminach.

Gdybym mogła cofnąć czas…. Nie zawahała bym się tego zrobić.

Pytania:

Kim jesteś? Przedstaw się i napisz kilka słów o sobie.
Cześć! Nazywam się Dominika i mam dwadzieścia lat. Jestem dość zakręconą osobą, która stara się brać z życia to co najlepsze.  Uwielbiam jeździć na rowerze, chodzić po górach i oczywiście czytać książki.

Skąd pomysł na bloga?
Pomysł o założeniu bloga podsunął mi mój świętej pamięci brat. Jak zaczęłam czytać książki to często potrafiłam prowadzić monolog na ich temat. Brat mój wtedy stwierdził, że dobrze by było pisać o książkach, a nie gadać o nich sama ze sobą.

Co daje Ci pisanie?
Hmm… Pisanie stało się nieodłączną częścią mojego życia. Dzięki niemu zdobyłam większą pewność siebie. Pisząc, przelewam swoje odczucia, samą siebie. Nie udaję kogoś, tylko pokazuję swoje prawdziwe oblicze.

Co Cię motywuje do pisania?
Ludzie, którzy mnie wspierają. Mam koleżanki, które ciągle trują mi głowę czy już napisałam to i to. Motywują mnie też osoby, które czytają i komentują moje wpisy. Wtedy wiem, że to co robię ma sens.

Ulubiony zespół/wokalista.
Uwielbiam zespół ZAKOPOWER <3 Zawsze gdy ich słucham przypominają mi się góry i czas tam spędzony. Przypominają mi się wyjazdy do babci i ciągłe prośby, żeby pójść na zamek. Piosenki tego zespołu mogłabym słuchać całymi dniami.

Ulubiony autor zagraniczny.
Sarah J. Maas UWIELBIAM JĄ <3

Co lubisz najbardziej w blogosferze?
Uwielbiam poznawać nowe osoby i nawiązywać nowe znajomości. Poznajemy się przez Internet. Ostatnio miałam możliwość na Targach książki poznać osobiście wiele blogerek i autorów, z którymi często piszę na Facebooku. To jest naprawdę miłe uczucie, które bardzo lubię.

Czego nie lubisz w blogosferze?
Zazdrości innych ludzi i afer, które się z tego powodu rodzą. Zazwyczaj jest wtedy presja po której stronie ma się człowiek wypowiedzieć. Osobiście staram się unikać takich sytuacji.

Czy masz rodzeństwo? Jeśli tak, to czy jesteście podobni do ciebie pod względem charakterów?
Mam dwóch starszych braci i każde z nas jest inne. Może jest to wywołane dużą różnicą wieku pomiędzy mną a nimi. Mój najstarszy brat jest o 21 lat starszy ode mnie, a mój młodszy brat o 19. Każdy z nas ma swój charakter i swoją własną osobowość. Każde z nas ma własne zdanie na dany temat i często dochodzi między nami do sprzeczek.

Zdj. prywatne archiwum Dominiki

Każdy zna bajki i filmy Disneya. Jaka bajka/film utkwił Ci najbardziej w pamięci i jest Twoim ulubionym?
Jak byłam małą dziewczynką bardzo często zostawałam w domu z braćmi. Niestety oni nie pozwalali mi na oglądanie bajek, zabawę lalkami. Zazwyczaj dane mi było oglądać Denver ostatni Dinozaur lub Władcę Pierścieni, ewentualnie film akcji który akurat oglądali. Z bajek Disneya najbardziej zapadła mi w pamięci Mała Syrenka.

Wolisz słonce czy deszcz?
Zdecydowanie słońce.

Jako bloger książkowy, czy lubisz czytać recenzje innych blogerów, czy raczej je omijasz?
Lubię czytać opinie innych na temat książek. Dzięki temu tworzę swoją listę książek do przeczytania.

Jakie posty najchętniej czytasz na blogach?
Oczywiście recenzje, Book Haul , Topki oraz polecajki.

Jaka byłaś będąc małą dziewczynką?
Zapewne byłam bardzo nieznośna. Mając dwóch starszych barci uwielbiałam się bić, uciekać, często wpadałam na bardzo głupie pomysły. Kto przy zdrowych zmysłach wszedłby do beczki na górce?

Święta tuż tuż. Jak wyglądają one u ciebie? Co jest szczególnego w Twoim domu?
W moim domu święta są bardzo nudne i nie udane. Wiadomo jak u wszystkich przed świętami jest czyste szaleństwo. Gdy przychodzi ten wielki moment, jest nijak. Każdy w moim domu spędza te święta u siebie w pokoju. Nie śpiewamy razem kolęd, nie śmiejemy się. Święta w moim domu zazwyczaj nie miały tej swojej magii. Najgorsze święta były rok temu. To były święta pełne łez z powodu utraty mojego brata, i takie zapewne będą w tym roku.

Wymień 3 rzeczy, których utrata byłaby bardzo bolesna.
– Utrata bliskich mi osób
– Utrata wzroku
– Utrata możliwości bycia sobą.

Ulubiona pora roku i dlaczego właśnie ta?
Uwielbiam lato. Zawsze jest pełne śmiechu i wypraw rowerowych, które kocham. Spanie pod namiotem i ogniska do białego rana. Latem czuję, że żyję.

Najlepszy prezent urodzinowy, jaki kiedykolwiek dostałaś.
Książkę Harrego Pottera i wszystkie filmy od chrzestnego i stwierdzenie mojej mamy, że i tak tej książki nie przeczytam.

Narysuj mi coś ładnego 🙂

Uprawiasz jakiś sport?
Jeżdżę na rowerze i od czasu do czasu biegam.

Jaki jest Twój znak zodiaku?
Panna 🙂

Wygrywasz w totka bardzo pokaźną sumkę. Co robisz?
Kupuję sobie mały domek z dużym salonem i miejscem na książki, jadę na wycieczkę do USA resztę pieniędzy odkładam na konto lub przekazuję na leczenie dla kogoś.

Czego się boisz?
Okropnie boję się pająków.

Twój ulubiony kolor.
Niebieski .Dominiko, serdecznie Ci dziękuję za udział w wywiadzie 🙂 

Ze swojej strony chciałam także, byś przyjęła ode mnie wyrazy współczucia z powodu śmierci Twojego brata. Utrata bliskiej osoby jest najgorszą z możliwych strat, nie da się wypełnić tej pustki niczym. Mam nadzieję że mimo wszystko, tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przebiegną w Twoim domu w lepszej atmosferze niż rok temu. Życzę Ci z całego serducha, aby Twoja rodzina spędziła Święta razem w jednym pokoju, a nie każde osobno w swoim. Życzę Ci i Twojej rodzinie radości, mimo tragedii jaka Was spotkała. Ból będzie z Wami jeszcze przez długi czas, ale bądźcie razem i wspierajcie się nawzajem. Wsparcie rodziny i przyjaciół w trudnych chwilach potrafi dużo zmienić. <3 

A Was kochani zapraszam serdecznie do odwiedzenia bloga Dominiki, polubienia jej fanpage na Facebooku 🙂