Bloger od kuchni – Królowa książek
Listopad 28, 2017
Bloger od kuchni – Książkowe wyznania
Listopad 29, 2017

Ewa Pirce

Ewa Pirce to autorka książki pt. „Córka pedofila”, która zadebiutowała swoją powieścią na Krakowskich Targach Książki. Mam ten zaszczyt, że udało mi się z nią porozmawiać o kilku rzeczach i zapytać o nurtujące mnie pytania 🙂

O tym, że już jest moją ulubioną autorką, chyba nie muszę wspominać 😀Tak wygląda okładka książki

Tak wygląda okładka książki

 

„Córka pedofila” to z jednej strony szokująca książka, ale z drugiej jest to historia dająca nadzieję na lepsze jutro. Wiem, że inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami i chciałam zapytać, czy pisząc tę historię zdawałaś sobie sprawę, że może ona wywołać wielką burzę wśród czytelników? Chodzi trochę o tematykę, która jest dość ciężka z początku, dopóki nie pozna się historii dalej.

Szczerze powiedziawszy, nie myślałam o tym, że może wywołać „burzę”. Nie spodziewałam się również, że tytuł, na jaki zdecydowało się wydawnictwo, może wywoływać tak wiele – co jest dla mnie niezrozumiałe– negatywnych emocji.  Uważam też, że tematyka nie jest jakoś specjalnie ciężka, bo wbrew pozorom to historia głównie o miłości, przyjaźni i woli walki. Ale żeby o tym się dowiedzieć, trzeba dać książce szansę.

Jestem z Tobą praktycznie od początku, pamiętam jak pisałaś jeszcze CP pod innym tytułem na swoim blogu i wrzucałaś je rozdziałami do sieci. Super jest patrzeć na kogoś, kto wzbił się tak wysoko i osiągnął sukces – bo nie oszukujmy się, sukces jest wielki i gratuluję Ci z całego serducha! Jak rodzina i przyjaciele odebrali książkę? Jakie były komentarze, reakcje?

Dziękuję, że jesteś 🙂 Nie wiem, czy jest jakaś miara, którą mierzy się sukces. Czy ja go osiągnęłam? Tak. Nie jest to pyszne, bo ja nie mierzę „sukcesu” ilością wydanych książek. Dla mnie sukcesem jest to, że piszą do mnie osoby, które przeżyły coś podobnego jak bohaterka „Córki pedofila”,  dziękując za tę powieść. Sukcesem jest to, że moja powieść jest, mimo kontrowersyjnego tytułu, odbierana bardzo pozytywnie. Pisząc do mnie wiadomości, czytelnicy dzielą się ze mną cząstką siebie, tą skrywaną przed światem. Tego nie jest w stanie przebić nic. Dla mnie to największa radość.

Kim jest Ewa Pirce?

Kim jest? Przede wszystkim matką, żoną, siostrą i przyjaciółką. Czasami zadrą w oku i bolączką co poniektórych, ale i kimś w rodzaju powiernika. Osobą, która pomoże temu, kto tej pomocy potrzebuje. Jestem nieco zakręcona i zwariowana (może potwierdzić każdy, kto mnie zna). Ale co najistotniejsze, jestem zwyczajnym człowiekiem, który popełnia  błędy i stara się na nich uczyć. Kimś, kto cały czas pracuje nad swoim charakterem i uczy się walczyć nie tylko o innych, ale i siebie.

Na Wattpad piszesz jeszcze kilka innych powieści. Czy możemy się spodziewać w najbliższym czasie kolejnej publikacji Twojej następnej książki? Czy może pracujesz nad czymś zupełnie nowym, nie znanym jeszcze nikomu?

Na oba pytania mogę odpowiedzieć jedynie: Tak 😉 Na razie nie mogę zdradzić nic więcej. No dobrze zdradzę, że pracuję nad czymś co mocno wiąże się z „Córką pedofila”, ale więcej ze mnie nie wyciągniesz 😉

 

Zdj. prywatne archiwum autorki

Zdj. prywatne archiwum autorki

Co jest Twoim ulubionym daniem?

Ptasie mleczko hah

Wolisz kawę czy herbatę?

Herbatę, zwłaszcza zieloną z kaktusem – pycha. Jeśli kawa, to tylko ze  Sturbucksa.

Jaki gatunek książek najchętniej czytasz? Masz swoich ulubionych autorów?

Czytam wszystko prócz horrorów. Ostatnimi czasy odstawiłam też powieści erotyczne. Skupiam się obecnie na New Adult i każdym jego wydaniu. Uwielbiam książki Zafona i to się chyba nie zmieni nigdy. Reynard też jest jednym z moich ulubieńców. Hoover, Cherry, Flanagan, Martin, Malpas… jest ich sporo. Z rodzimych zdecydowanie Kubacka, Zarzycka, Ćwiek, o Rodziewiczównej nie mówiąc 😉

Wiem, że podczas pisania uwielbiasz słuchać muzyki. Wiem też, że kochasz Eda Sherana <3 Kogo oprócz niego jeszcze słuchasz? Jakie są Twoje ulubione kapele/wykonawcy?

O tak! Kocham Eda (mężu. nie czytaj!):D Prócz tego Kodaline, Adams, Linkin Park, Sleeping AT last…  Mam kilkudziesięciu swoich ukochanych artystów. Oni są moją największą inspiracją, a bez muzyki nie ma pisania 🙂

Lubisz zwierzęta? Posiadasz jakieś?

Chyba każdy je lubi 🙂 Mam kota Torina. I kilka pająków haha – ale to dzikusy, chowają się gdzieś po kątach 😛  Wkrótce do Torina dołączy  jeszcze kocica i pies 🙂

Gdybyś znalazła złota rybkę, która obiecała by spełnić twoje 3 życzenia, o co byś poprosiła?

Zdrowie, zdrowie,  zdrowie… To jest w życiu najważniejsze, resztę możemy wypracować.  Jeśli dałoby radę, to prócz zdrowia mądrość dla co niektórych osób.

W jaki sposób jesteś w stanie pogodzić życie prywatne z pisaniem?

Kulawo mi to wychodzi, potwierdzą osoby czekające na nowe rozdziały kilku powieści, jakie dodaję na Wattpada czy w grupie. Nie będę czarowała, że to dobra organizacja (bo każdy, kto jest matką, wie, że takowa nie istnieje) Ale zmniejszenie dawki snu do minimum, daje jakieś mierne rezultaty J

Ulubiona pora roku?

Zimę kocham, ale taką mroźną i śnieżną. Lato, ale nie przesadnie gorące. Wiosnę, bo wtedy w człowieku rodzi się jakaś ogromna chęć do życia i zapał. Jesień chyba najmniej, ale jak pada, jest przynajmniej pretekst do zakopania się pod kocem z książką w dłoni (i brak wyrzutów sumienia).

Co cenisz w ludziach?

Szczerość, mądrość i odwagę. Ogólnie dobroć, bo tego jest coraz mniej. Nie znoszę zakłamania, obłudy i zawiści. Nie rozumiem kłamstw, matactwa i kopania dołków pod drugim człowiekiem.

Lubisz gotować? Czy masz swoje popisowe danie?

A jest ktoś, kto lubi? Haha 😀 A tak na serio, gotuję, bo muszę, czasami z lepszym, innym razem z gorszym rezultatem. Tu powinni wypowiedzieć się ci, którzy są zmuszeni do jedzenia moich dzieł. Wolę chyba piec..

Popisowego dania nie posiadam.

Jaki jest Twój ulubiony kolor?

Czarny   😛 nie jestem oryginalna.Serdecznie dziękuję autorce za poświęcony czas 🙂 

Was wszystkich serdecznie zapraszam do sięgnięcia po tę książkę, bo jest wspaniała i pełna emocji (tak na marginesie -można ją wygrać wraz z autografem na Facebooku na co serdecznie Was zapraszam :))

Koniecznie też polubcie profil autorki na Facebooku  i zajrzyjcie na stronę internetową książki, gdzie znajdziecie wiele fragmentów, cytatów oraz recenzje.