#40 Dziesięć poniżej zera – Whitney Barbetti
Październik 9, 2018
#42 Tam dokąd zmierzamy – B.N. Toler
Październik 10, 2018

#41 To nie ja, kochanie [Kaci Hadesa tom 1]- Tillie Cole

Dziś słów „kilka” o książce, która sprawiła, że czułam się zagubiona we własnych myślach. O historii tak wulgarnej, przesyconej erotyzmem i przerażającej, że aż… zachwycającej! Tak, tak dobrze widzicie. Ta książka, jak i moje powyższe słowa spycha czytelnika ze skrajności w skrajność, od euforii do rozpaczy.

Największą sztuczką diabła było to, że udało mu się przekonać świat, że nie istnieje

Tillie Cole jest mistrzynią w tworzeniu kontrowersyjnych powieści. Powinna dostać wyróżnienie czy jakiegoś rodzaju medal, za umiejętność szokowania czytelnika i pozostawiania go wypranego z emocji, z gigantycznym kacem książkowym, którego nie sposób zniwelować. Zatem wszystkie osoby cnotliwe, lękliwe i wrażliwe proszone są, by omijać tę książkę szerokim łukiem, lecz jeśli jesteś gotowy na niesamowicie porywającą, niebezpieczną i hardcorową przygodę w towarzystwie nieokrzesanych Katów. To ta powieść została napisana właśnie dla Ciebie!

Możesz uciekać, ale prędzej czy później Bóg cię pokarze

Mae żyje w sekcie, od kiedy tylko pamięta. Jest przetrzymywana w zamknięciu z dala od reszty społeczności. To jedna z czterech przeklętych dziewcząt. Każda z nich została uznana za stworzenie szatana przez to, że wyróżniały się na tle społeczności wyglądem – były piękne. Pozostałymi przeklętymi były jej dwie siostry i przyjaciółka. Mae postanawia uciec, gdy dowiaduje się, że ma zostać żoną starca, którego zwą prorokiem Davidem. Dziewczyna, mimo że wie, jak dotkliwa czeka ją kara, gdyby została złapana podczas ucieczki, nie poddaje się i przy pierwszej nadarzającej się okazji ulatnia się. Krwawiącą, wyczerpaną i balansującą pomiędzy życiem a śmiercią znajduje ją Styx. Milczący Kat. Liter najgroźniejszego z gangów USA. Rozpoznaje w Mae dziewczynę, którą spotkał przed kilkunastoma laty. I tak rozpoczyna się niezwykle emocjonująca, pełna erotyzmu, wulgarności, brutalności, ale i delikatności, bojaźni oraz czułości historia.

Nigdy nie zaliczałem się do tych, którzy opowiadają ludziom o swoich uczuciach. To, że przez większość swojego cholernego życia nie możesz mówić, sprawia, że w pewnym sensie zamykasz się w sobie.

Gwarantuję, że jeżeli nie jesteście pruderyjni, zakochacie się w Katach. Ta książka robi z człowiekiem niewyobrażalne rzeczy. Chcesz czytać i nie chcesz jednocześnie, kochasz ją i nienawidzisz. Boisz się i cieszysz. Jest tak inna niż wszystko, co pojawia się na rynku wydawniczym, tak wyjątkowa, że aż żal jej nie docenić. Autorka zaserwowała czytelnikowi taki miks emocji, że momentami ciężko jest przez nie przebrnąć. Sekta, gang motocyklowy, handel bronią, pedofilia, gwałty, wulgarność i defekt. Jak ja kocham książki, w których mężczyzna ma defekt (ułomność). Piszcie, co chcecie, tak właśnie jest. Tillie Cole to dla mnie swojego rodzaju guru pisarskie. Kocham ją i żywię ogromną nadzieję, że każda jej kolejna książka (nie tylko Kaci) będzie tak samo niesamowita.

Zerknąłem w dół, na mój własny klub, na moich własnych braci. Wyraz niedowierzania na ich twarzach mówił wszystko – Milczący Kat, kurwa, przemówił.

Podsumowując, To nie ja kochanie, czyli część pierwsza serii Kaci Hadesa jest bezsprzecznie najlepszą książką z motocyklistami w tle, jaką czytałam do tej pory. Nie ma drugiej tak pozytywnie popapranej i pochłaniającej jak ta. Styx okazał się cudowny, Ky intrygujący i przyznam, że niesamowicie intryguje mnie postać Flame’a. Możecie narzekać na wulgaryzny którymi sypią jak magik króliczkami z rękawa, ale to dodaje książce autentyczności, bo przecież członkowie gangu motocyklistów nie będą wypowiadali się jak profesorzy wyższej uczelni. Polecam z całego serca.

    Dane o książce

  • Tytuł oryginalny: It Ain’t Me, Babe
  • Data wydania: Lipiec 2018
  • Liczba stron: 376
  • Wydawnictwo: Editio Red

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Editio Red

2 Komentarze

  1. […] — następna historia dwójki bohaterów, jednakże jak inna, od tej którą poznaliśmy w To nie ja kochanie nie mniej równie […]

  2. […] dusze to trzecia część serii, którą pokochałam już dawno temu. Poprzednie części Tom I tutaj i Tom II tutaj Nie będę oryginalna, pisząc, że czekałam na nią najbardziej. Flame intryguje […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *