#50 Uleczone dusze [Kaci Hadesa tom 3] – Tillie Cole
Listopad 21, 2018
#52 Księżniczka popiołu – Laura Sebastian
Listopad 22, 2018

#51 Alec [Bracia Slater tom II] L.A Casey

Alec Slater to zdecydowanie mój ukochany z braci. Uwielbiam go od samego początku, a część mu poświęcona tylko utwierdziła mnie w tym uczuciu.

Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni ignorują

Keela nie czuje się doceniana przez najbliższych, rywalizuje też otwarcie ze swoją idealną kuzynką, która jak się okazuje, bierze ślub. Keela wie, że nie może pojawić się tam sama, więc przyparta do muru prosi o pomoc Aleca. Ma on udawać jej chłopaka, oczywiście dla Aleca nie ma nic za darmo…

Nie ma czegoś takiego jak dobra dziewczyna, kotek. Dobre dziewczyny są po prostu złymi dziewczynami, które nigdy jeszcze nie zostały złapane

Alec leci z Kellą na Bahamy, jest to czas, w którym płakałam ze śmiechu, ale i wzruszenia. Alec okazuje się natomiast niezwykle troskliwym i kochającym bratem, przyjacielem i mężczyzną, w którym nie sposób się zakochać. Potrafił mnie wielokrotnie zaskoczyć, a jego aparycjia i dobroć są w stanie oczarować nie jedną kobietę. Ta część zdecydowanie jest lepsza od Dominica, którego i tak uwielbiam. Nie mniej to Alec ma więcej cech, które cenię w bohaterach. Czytałam tę część z niezwykłą przyjemnością.

Zdecydowanym jego plusem jest poczucie humoru. Są tam takie momenty, że nie byłam w stanie wysiedzieć w miejscu, a brzuch bolał od śmiechu. Zresztą Keela też potrafiła mnie rozbawić, co naprawdę rzadko się zdarza. Polubiłam tę dwójkę i cały czas im kibicowałam. Mam wrażenie, że co kolejna część to będzie jeszcze lepsza. Casey potrafi tworzyć naprawdę dobre i wciągające pozycje.

Ci, którzy widzą niewidzialne, mogę zrobić to, co wydaje się niemożliwe

LA Casey w części drugiej gorących braciszków nieco złagodniała, co widać w sposobie pisania. Jest o wiele mnie j wulgaryzmów, a jeżeli są, to z pewnością nie będą raziły, co niektórych tak, jak było to w Dominicu. Keela też była zabawną postacią i przypadła mi do gustu chyba nawet bardziej niż Bronagh, która w porównaniu do niej mogła irytować.

Jeśli nie chcesz sarkastycznej odpowiedzi, to nie zadawaj głupich pytań

Nie muszę chyba pisać, że polecam tę serię, a jeżeli odrzuca Was Dominic, to sięgnijcie, chociaż po Aleca, bo on zdecydowanie zasługuje na uwagę. Teraz zbliżają się długie wieczory i smętne, szare dni. Ten z braciszków z pewnością Wam je umili i sprawi, że na Waszych ustach pojawi się uśmiech.