#57 Sebastian – Sara Ney
Grudzień 31, 2018
BookTour rusza!
Styczeń 8, 2019

#58 Piękno bólu – Georgia Cates

Czy ból może być piękny? Czy jest w tym niechcianym uczuciu coś, co wywoła w nas pozytywne uczucie? Chyba tylko chwile szczęścia przed tym, gdy zaczynamy ten ból odczuwać.

„Jeśli się zgodzisz, następne trzy miesiące będą najlepszymi w twoim życiu.”

Laurelyn to młoda, piękna kobieta, która została oszukana przez swojego producenta. By zregenerować siły i oczyścić umysł postanawia wyjechać z przyjaciółką do Australii. Tam poznaje Jacka, tajemniczego, niebotycznie bogatego i nieziemsko przystojnego mężczyznę. Jack proponuje jej trzy miesiące spędzone w jego towarzystwie. Początkowo nasza bohaterka uznaje tę propozycję za nie do przyjęcia. Nie mniej jednak ciekawość zwycięża i zgadza się zostać towarzyszką Jacka Henrego (Lachlana). Dla niej jest to zupełna nowość, dla niego jednak dziewczyna jest numerem trzynaście na liście. Żeby jednak podkręcić temperaturę i podnieść licznik emocji Jack stawia pewien warunek. Pewien warunek: Nie mogą nic o sobie wiedzieć, a po upływie umówionego czasu rozstają się i nie kontaktują ze sobą. Lecz czy trzy miesiące to nie wystarczający czas, żeby się zakochać?
Układ, w którego grę wchodzi tylko fizyczność i pożądanie. Czy ma prawo przetrwać?

„Tęsknij za mną, kiedy odjadę”

„Piękno bólu” autorstwa Georgia Cates to książka, którą czyta się z wypiekami na twarzy i uśmiechem zadowolenia. Historia Jacka i Laurelyn (Paige) nie jest tak schematyczna, jak może się wydawać, bo znajdziemy tam kilka oryginalnych wątków. Cates naprawdę postarała się i stworzyła książkę, która wzbudza w nas wszelkiego rodzaju uczucia. Dobrze wykreowani bohaterowie zarówno ci główni, jak i poboczni. Czuć było, czytając tę powieść, że autorka dobrze się przygotowała do napisania tej historii. Piękno Australii urzeka, a Jack czaruje. Przyjemnie obserwowało się zmiany, jakie w nim zachodziły, pod wpływem Laurelyn.
W tej książce podobała mi się przede wszystkim chemia, jaka pojawiła się pomiędzy bohaterami. Oczywiście w każdej niemal książce czytamy o tym, jak iskrzy pomiędzy bohaterami, ale tutaj to naprawdę było czuć. Siedziałam z książką w dłoni i chichotałam pod nosem. Georgia Cates w sposób naturalny i namacalny potrafi przekazać emocje. Razem z bohaterami się wzruszamy, śmiejemy, ale i podniecamy.

„Miłość do niego już zawsze będzie Pięknem Bólu”

Akcja jest płynna, a dialogi bogate, nie sposób się oderwać i nudzić.
Podsumowując, „Piękno bólu” jest książką z gatunku erotyki, którą powinien przeczytać każdy z fascynatów tego nurtu. Jedynym minusem tej powieści jest to, że się skończyła. Czekam z ogromną niecierpliwością na kolejny tom.

Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe