#62 Bob. Przyjaźń to magia, która nigdy nie przemija – Rebbeca Stead i Wendy Mass

#61 Więcej niż my – Jay McLean
Styczeń 20, 2019
#63 Lucyfer – Jennifer L. Armentrout
Luty 17, 2019

#62 Bob. Przyjaźń to magia, która nigdy nie przemija – Rebbeca Stead i Wendy Mass

Nakreślę wam kilka słów o książce, którą niedawno przeczytałam, a która wywołała we mnie bardzo pozytywne uczucia. Nosi ona tytuł ,,Bob. Przyjaźń to magia, która nigdy nie przemija’’, a jej autorzy to Rebbeca Stead i Wendy Mass.

(…) jedna rzecz może być wieloma rzeczami. Potrzeba tylko odrobiny wyobraźni.

Książka ta opowiada o dziewczynce imieniu Livy i jej przyjacielu Bobie nie-zombie, małym stworku mieszkającym w garderobie mamy Olivy. Historia zaczyna się od momentu przyjazdu dziewczynki na farmę babci znajdującą się w Australii. Po raz pierwszy dziewczynka i stworek spotkali się, gdy ta miała pięść lat. Dzięki jego mocy Livy nie pamięta swojego ówczesnego przyjaciela i ich spotkania. Babcia stara się przypomnieć wnuczce, jej pierwszą wizytę, ale dziewczynka nie jest w stanie sobie niczego przypomnieć. Teraz w wieku dziesięciu lat i ponownej wizyty u babci po raz kolejny poznaje Boba. Spotkanie to owocuje serią niefortunnych zdarzeń i niezapomnianych przygód.
Rozdziały są z perspektywy Livi i Boba, co uważam, za bardzo dobry pomysł, ponieważ poznajemy perspektywę zarówno dziewczynki, jak i stworka.

Przez pięć lat żyłem wyłącznie pamiętaniem, a ona nic nie pamięta

Książka jest zabawna, pisana tekstem zrozumiałym dla dzieci, a przede wszystkim ciekawa i wciągająca. Sądzę, że dobrze będzie się przy niej bawiła zarówno osoba dorosła, jak i ta małoletnia.
Muszę napisać, że została pięknie wydana. Twarda oprawa i bajeczne ilustracje zdecydowanie nadają jej atrakcyjności. Dzięki dużej czcionce są w stanie czytać ją nawet dzieci rozpoczynające swoją przygodę z literaturą.

Bob. Przyjaźń to magia, która nie przemija” to przede wszystkim historia o przyjaźni, zaufaniu i wiary w magię. Piękna opowieść o tym, jak wielką moc ma przyjaźń i jak bardzo potrafi wpłynąć na nasze życie. Ile dobra ze sobą niesie i jak wiele pozytywnych cech wnosi w nasze życie, ubogacając je.
Przyznaję, że sama nie mogłam się od niej oderwać i przeczytałam ją w jeden wieczór! Serdecznie polecam do sięgnięcia po tę historię. Rodzice czytający dzieciom, również będą się przy niej doskonale bawili.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Kobiece

Emilka lat 11