ANGINA – GDY ANGINA ATAKUJE

Angina to choroba, której pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć. Ignorancja może doprowadzić do poważnych powikłań, zagrażających nawet życiu człowieka. Co przyczynia się do tak poważnej destabilizacji organizmu? Oczywiście drobnoustroje. Infekcję tę wywołują najczęściej bakterie, przede wszystkim paciorkowce, a czasem do takiego stanu przyczyniają się wirusy a nawet grzyby. Droga kropelkowa to punkt zapalny do zachorowania. Kaszel czy kichanie w naszej obecności może doprowadzić do ogólnego osłabienia.

Pojawia się nagle, a jej przybycie zupełnie rozstraja ludzki organizm. Odpowiednie leczenie pozwoli jednak ustrzec się przed niepożądanymi skutkami anginy.

Angina, objawy: Pierwszym sygnałem świadczącym o tego rodzaju dolegliwości jest ostry ból gardła, uniemożliwiający często przełykanie pokarmów. Tu winna zapalić się czerwona lampka. Jeśli czym prędzej nie udamy się do najbliższego lekarza, angina nie pozwoli o sobie zapomnieć. Po trudnościach z palącym gardłem przychodzi podwyższona temperatura, której nierzadko towarzyszą dokuczliwe dreszcze. Powiększone węzły chłonne, ogólna niedyspozycja, brak apetytu, apatia, problemy z oddychaniem, niepokojący zapach z ust czy biały nalot widoczny na migdałkach to główne symptomy charakteryzujące tę chorobę.

Najskuteczniejszym sposobem walki z anginą jest kuracja antybiotykowa. Tego rodzaju specyfiki może przepisać jedynie lekarz, nie należy samemu borykać się z infekcją. Zaleca się natomiast długotrwałe leżenie w łóżku, które może zapobiec pojawieniu się ewentualnych powikłań.