Poradnik oparty na doświadczeniach osób chorych na depresję lub chorobę dwubiegunową.

Kiedy na forum portalu TacyJakJa.pl w dziale „Depresja i Choroba Dwubiegunowa”, obok wątku „Rodzina mnie nie rozumie” pojawił się kolejny pt. „Związki/małżeństwo a depresja/ChAD”, a wkrótce także „Nietolerancja osób z depresją/ChAD” (niestety wszystkie pełne doświadczeń braku porozumienia z najbliższymi w kwestii choroby) – zaproponowaliśmy naszym forumowiczom napisanie listu do bliskich na łamach naszego portalu.

Listu, który zawierałby to wszystko, co chcieliby bliskim na temat swojego stanu powiedzieć, a czego często nie potrafią zrobić, albo nazwać, lub czego bliscy po prostu nie rozumieją.

Listu, w którym nie tylko opisaliby własnymi słowami jak się czują, ale także napisaliby o co proszą swoich bliskich, jak można im – chorym pomóc i czego absolutnie nie chcieliby doświadczać.

Przez ponad rok powstawał list, który jest rusztowaniem tej książki. List pisany przez pacjentów naszego portalu, znajdujących się zarówno w okresie nasilenia choroby, jak i w okresie zdrowia. Rady pacjentów oparte na własnych doświadczeniach przejmują trafnością spostrzeżeń i definicji. Prośby jak w ukrytym zwierciadle odbijają z bolesną szczerością częste postawy ich rodzin i przyjaciół.

Wskazówki te stały się za zgodą autorów podstawą do napisania tej książki – cennych komentarzy i uzupełnień zarówno medycznych, jak i filozoficznych docenta Łukasza Święcickiego, tworząc w rezultacie poradnik zupełnie unikalny w swej formie i treści.
Wszyscy mamy nadzieję, że pomoże wielu chorym na depresję/ chorobę dwubiegunową lepiej porozumieć się ze swoimi najbliższymi.

Do kupienia na www.ksiegarnia.tacyjakja.pl