Gry planszowe przeżywają obecnie swoisty renesans. W dużych miastach coraz większą popularnością cieszą się lokale będące połączeniem pubów z wypożyczalnią gier. Można tam pójść ze znajomymi i za symboliczną opłatą korzystać z ogromnego wyboru gier. Jeśli nasi znajomi są zajęci, to możemy iść samemu. Na pewno dołączymy się do innych graczy, a jest to bardzo wciągający i jednocześnie rozwijający sposób spędzania wolnego czasu. Jeśli nie lubimy wychodzić z domu lub trafiła się po prostu brzydka pogoda, warto mieć na podorędziu kilka planszówek, aby móc zaprosić znajomych do siebie lub spędzić wartościowo czas ze współlokatorami.
Niektóre tytuły istniejące na rynku od wielu lat, jak np. „Monopoly” czy „Scrabble”, zyskały miano kultowych. Są to co prawda produkty zagraniczne, ale polskie gry planszowe też mają ugruntowaną pozycję na rynku światowym. Takie tytuły jak „This War of Mine” czy „Autarcha” są bardzo cenione przez doświadczonych graczy.
Nie musimy jednak być pasjonatami, aby miło spędzać czas w rodzinnym gronie. Jeśli gramy z dziećmi, to możemy wybierać z bardzo szerokiej gamy gier edukacyjnych, rozwijających pamięć i spostrzegawczość. Warto zaznaczyć, że znajdziemy też ciekawe polskie gry planszowe dotyczące historii naszego kraju. Tytuły takie jak „Historia Polski” czy „Wędrówki po Polsce, Litwie i Rusi” mówią same za siebie.
Dlatego nieważne czy jesteśmy młodzi czy starzy, chcemy grać we dwójkę czy w dużej grupie, z równolatkami czy naszymi dziećmi – gry planszowe to zawsze świetny wybór, aby miło i pożytecznie spędzić wolny czas.