…seriale.

1. Lost. sezon 5

To jest to na co czekam najbardziej. Czyli piąty, podobno przedfinałowy sezon jednego z moich ulubionych seriali. I chociaż uważam, że jest REWELACYJNY to jednak cieszę się, że zmierza ku końcowi, bo nienawidzę ciągnących się w nieskończoność tasiemców. Zresztą o tym serialu planuję wkrótcę napisać na swoim blogu.

Pierwsza emisja: 10 wrzesień godz. 21:25

Promo 5 sezonu.

2. Wyspa Harpera. sezon 1

Znowu TVP, kto by pomyślał. Z tego serialu bardzo się cieszę; głównie z powodu, mimo wszystko, całkiem zachęcających artykułów na popcornerze, ale przede wszystkim horrorowo-slasherowej konwencji. Nie liczę na wiele, ale żeby chociaż było w miarę intrygująco. Jak będzie? Zobaczymy…

Pierwsza emisja: 8 wrzesień 20:25

Promo

3. Naznaczony.

To pierwszy polski serial na tej krótkiej liście. Ciekawy tym bardziej, że zrealizowany w konwencji, która mi osobiście bardzo przypomina konwencję Lostów. Do tego bardzo, bardzo dobry zwiastun, zachęcająca recenzja pierwszego odcinka (tutaj), masa gwiazd i podobno spore pieniądze, jakie włożono w realizację tego paranormal thrillera pozwalają sądzić, że zapowiada się pożądny film. Eh, i jeszcze to sataniczne logo na końcu.

Pierwsza emisja: 9 wrzesień 21:30

Promo

4. Londyńczycy. sezon 2

I na koniec pozycja, która z horrorem nie ma już kompletnie nic wspólnego. Czyli najlepszy polski (niekomediowy) serial jaki widziałem. W pierwszym sezonie genialnie pokazali swoje umiejętności polscy aktorzy (Zwłaszcza moja faworytka Roma Gąsiorowska, której postaci niestety nie ma (dlaczego?) w zwiastunie drugiego sezonu) Poza tym sporo pustego szumu i hałas w kwestii „kontrowersyjnych” wątków, jakie mają pojawić się w nowych odcinkach. Polecam!

Pierwsza emisja: 10 wrzesień godz. 20:20