Wielu z nas zadaje sobie pytanie: czy warto wykonywać regularnie badania? Po co płacić za analizy medyczne, skoro czujemy się dobrze i nic nam nie dolega? Otóż odpowiedź brzmi: warto! Dla własnego spokoju powinno się przynajmniej raz w roku wykonać badania kontrolne, aby sprawdzić czy nasze zdrowie nie szwankuje i wszystko jest w porządku.

Niektórzy boją się iść do lekarza i sama myśl o tym ich przeraża. Martwią się, że może on coś wykryć. Dlatego ze strachu zwlekają do ostatniego momentu. A medycyna jest najskuteczniejsza, gdy choroba zostanie w porę wykryta. Ich lęk jest tak wielki, że zamiast iść czasem na kontrolę do dentysty, wybierają się do gabinetu dopiero, gdy skręcają się z bólu, a ząb jest już nie do odratowania i zostaje wyrywanie.

Podobnie jest w przypadku nowotworów. Ludzie podświadomie boją się usłyszeć złą diagnozę. Przez lata unikają lekarzy, a do szpitala udają się dopiero w zaawansowanym stadium, kiedy medycyna może być już bezsilna. Dajmy sobie szansę i róbmy systematyczne badania! Zadbajmy o swoje zdrowie!