Harlan Coben

Niejeden pisarz stracił w dobie telewizji i Internetu nie tylko swoich wiernych niegdyś czytelników, ale też większość perspektyw rozwoju. Twórcy zajęli się raczej wymyślaniem fabuły do gier komputerowych, niż swobodnego rozwijania swoich pomysłów w formie kolejnych powieści czy opowiadań.

Niektórzy jednak, nadal mają ugruntowaną pozycję na rynku i to oni kierują gustami konsumentów. Doskonałymi przykładami autorów, którzy pomimo dominacji telewizji mają się całkiem nieźle, są tacy pisarze, jak Harlan Coben albo Jacek Dukaj. Oni z tarczą wyszli z konfrontacji i nadal utrzymują się z pisania spełniając swoje marzenia.

Powieści Cobena okazały się dokładnie tym, czego potrzebował rynek – świetnym zagmatwanym kryminałem, który mimo wszystko nie wymaga ekstremalnego wysiłku umysłowego. Jego książki, na przykład Nie mów nikomu, „wchodzą” bardzo szybko i doskonale spełniają swoją funkcję. Słowem: serdecznie polecam wszystko, co tylko napisał Coben, a napisał wiele powieści, szczególnie sensacyjnych i kryminalnych.