Madden NFL 2002

Amerykanie to dziwny naród. Przykłady potwierdzające tą tezę można by wymieniać w nieskończoność, ale weźmy chociażby rasizm – oficjalnie w USA oczywiście nie występuje, jednak kiedy bliżej się przyjrzeć okazuje się, iż wszystkiemu winni są „kolorowi”, „żółci” czy- tutaj polski akcent- Polaczki. Drugi przykład z brzegu, to to, że takie USA ma pieniądze, żeby przez parę miesięcy bombardować Serbię a nie ma na zapewnienie czegokolwiek chociażby bezdomnym. Dziwne ? Kraj kontrastów? Po prostu Ameryka 🙂 Podobnie rzecz się ma w kwestii sportu. W USA triumfy razem z baseballem zawsze święcił futbol amerykański czyli rugby. Sport w Europie mało popularny i nierozumiany, zaś w kraju dawnych Indian wielbiony i wysławiany pod niebiosa. Dlatego także mimo, że już od kilku lat firma Electronic Arts wydaje gry poświęcone temu tematowi, to nigdy one nie zdobyły większego rozgłosu i popularności w naszym rejonie świata. Pewnikiem podobnie będzie i teraz, kiedy to za parę miesięcy ukazać ma się Madden NFL 2002, jednak gwoli dziennikarskiej „fachowości” należy wspomnieć i o tej grze jak i o tym, co ciekawego szykują nam jej producenci.
Pecetowa wersja, bowiem ta najbardziej nas interesuje, zawierać będzie wiele miłych dla oka zmian graficznych. NFL 2002 oparty ma być na nowym engine graficznym, który poza szybszym działaniem w stosunku do swoich poprzedników, zawierać ma takie bajery jak obliczane w czasie rzeczywistym światła, dynamiczne zmiany pogody w trakcie gry, oraz jeszcze większą szczegółowość zawodników, boiska do gry i tym podobnych spraw. Wszyscy zawodnicy biorący udział w grze animowani będą oczywiście techniką motion capture, dodanych zostanie także wiele animacji charakterystycznych odruchów, zaś żeby oddać realizm rozgrywki, możliwe będą także widoki jak z relacji telewizyjnych. Kolejna część serii NFL przynieść ma także nowy model fizyczny, jeszcze bardziej realistyczny i wiarygodny, oraz chociażby wygładzoną animację czy bliski rzeczywistości system kolizji.
Na szczęście to nie wszystko, albowiem zapaleni gracze będą mogli tworzyć loga własnych drużyn oraz oczywiście ich ubiory. Dodatkowo w Madden NFL 2002 usprawniona zostać ma gra w multiplayerze, a to dzięki większej stabilności i szybszej akcji. Na osobną uwagę zasługuje realizm właściwej rozrywki, czyli meczu rugby. EA Sports ma już doświadczenie w robieniu gier opartych na tej tematyce, więc spodziewać się możemy prawdziwych sportowych emocji.
Madden NFL 2000 raczej nie będzie hitem w Polsce, a to ze względu na to, iż rugby nie było u nas nigdy popularne i póki co nie jest. Nieliczni jednak fani tegoż sportu będą mieli dużo radości pogrywając w najnowszy produkt Electronic Arts.