Firma Quantum Lab wprowadziła na rynek nowoczesną aplikację na urządzenia mobilne pozwalającą na rzetelny pomiar nastroju. Aplikacja dedykowana jest  osobom cierpiącym z powodu depresji, lęków, stresu, zaburzeń nastroju, zaburzeń afektywnych dwubiegunowych oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

Aplikacja How Are You – prosta w użyciu i elegancka – to:

  • prosty test oparty o naukowo potwierdzony zestaw pytań
  • możliwość porównania własnego nastroju ze średnim nastrojem na świecie
  • codzienne wskazówki jak poprawić nastrój
  • analiza czynników wpływających na codzienny nastrój – gdzie jesteśmy, godzina, pogoda
  • możliwość eksportu danych i ich przedyskutowania z terapeutą
  • dzienniczek wdzięczności – aby lepiej pamiętać dobre rzeczy

Zaleca się pomiar nastroju 3 razy dziennie, co pozwala na analizę najlepszej i najgorszej pory dnia.

Dzięki How Are You App osoby cierpiące na zaburzenia nastroju mogą w łatwy i intuicyjny sposób monitorować zmiany natężenia swojego nastroju w ciągu dnia, zapisując w tym samym czasie jakie czynniki wpłynęły na jego obniżenie lub podwyższenie. Możliwość eksportowania danych z aplikacji, pozwala użytkownikom przeanalizować zebrane wyniki, pomagając zrozumieć na czym polega ich zaburzenie.

Badania wykazują, że regularne monitorowanie nastroju poprawia nasz stan psychiczny. Z analiz przeprowadzonych przez Quantum Lab wynika, że po 20 wykonanych testach nastrój poprawił się średnio o 18 procent.

Aplikacja w języku polskim, hiszpańskim i angielskim dostępna na AppStore i Google play. Więcej informacji na stronach How are you