Pokoje zagadek to miejsca pełne tajemnic, zagadek, niezwykłych intryg i pomysłów. To właśnie dlatego przyciągają coraz większą liczbę klientów i mają sporo fanów. Jak jednak przygotować pokój zagadek, by spełniał rosnące oczekiwania klientów? Jest kilka sposobów i dobrych źródeł inspiracji.

1. Licencja na sprawdzony scenariusz. W całym kraju jest mnóstwo pokojów zagadek i z pewnością ich właściciele nie jeden odwiedzili i sprawdzili. Jeżeli, któraś historia jest wyjątkowa, warto odkupić prawa do jej realizacji w naszym pokoju.
2. Książki i filmy. To niezmierzone pokłady historii i inspiracji, które możemy wykorzystać przy tworzeniu własnych scenariuszy. Należy jednak pamiętać, by nie wykorzystywać całej historii i zawsze zaskakiwać uczestników. Bo co stanie się, gdy ktoś czytał daną książkę? Zabawa będzie bardzo krótka.
3. Znajdź twórczy umysł. Każdy zna osobę, która ma niezwykłą wyobraźnię i dar do opowiadania. Możesz poprosić taką osobę, by stworzyła dla Ciebie wyjątkowy scenariusz. Będzie on zdecydowanie oryginalny i inny niż wszystkie inne propozycje.