Uczenie przedszkolaków jest niezwykle istotne i ważne. Trzeba jednak pamiętać, że uczenie tak małych dzieci powinno odbywać się przede wszystkim mądrze, odpowiedzialnie i ostrożnie. Przedszkolaki są na takim etapie rozwojowym, w którym najważniejszą aktywnością powinna być zabawa, a nie nauka, dlatego właśnie trzeba to robić tak ostrożnie.
To, że dziecko powinno się głównie bawić, nie oznacza też, z drugiej strony, że nie można mu w ogóle przekazywać wartościowych treści. Oczywiście, że można, a nawet trzeba. Tylko trzeba to wszystko odpowiednio zaplanować i zaprogramować.
Przecież zabawa dzieci nie zawsze musi być swobodna i dowolna. Można zaproponować dzieciom przecież zabawę tematyczną i kierowaną. Dzięki niej dzieci uczą się właśnie podczas zabawy, podczas swojej normalnej aktywności, tych treści, które chcemy im przekazać.
Bawiąc się w policjanta kierującego ruchem, ucząc się przechodzić przez ulicę, a rysując różne liście uczą się ich rozpoznawania. Oczywiście, trzeba tu pamiętać, by treści edukacyjne były dopasowane do możliwości poznawczych dzieci.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.