To będzie kolejny wpis, którego główną funkcją jest odwrócenie uwagi od mojego braku motywacji do pisania recenzji. Dzisiaj luzacko o moich ostatnich książkowych zakupach, co na swój sposób jest swoistym ewenementem, bo normalnie unikam jak ognia kupowania i gromadzenia książek. Tym razem zrobiłem wyjątek i zaopatrzyłem się w długą listę tytułów, która najpewniej -znając moje problemy z szybkim czytaniem – wystarczy na rok.

Rzućmy więc okiem na to co nas czeka na Horror Story w przyszłości:

(Kolejność przypadkowa)

1. Wpuść mnie

2. Powroty zmarłych

3. Ludzka przystań

Wszystkie trzy tytuły, które powinienem przeczytać dawno temu. Wszystkie trzy namaszczone przez Maarcussa (Wpuść mnie, Powroty zmarłych, Ludzka przystań). Wszystkie trzy zapowiadają się na wyjątkową ucztę.

4. Noc zombie

5. Miasto żywych trupów

6. Szepty w ciemności

7. Dom zagubionych dusz

8. Blues duchów

Tak jak pozostałe horrory wydane przez Amber kupiłem na internetowej wyprzedaży, na którą moją uwagę zwrócił Mateusz. Wszystkie 9 horrorów kupiłem za 10 zł/sztuka i po prawdzie więcej bym nie zapłacił, bo więcej zwyczajnie nie są warte. Wybitnie tanie, broszurowe wydanie z beznadziejnymi okładkami, łatwo ulegające zużyciu. Swoją drogą wydawnictwo ma tupet, aby za stricte broszurowe wydanie ściągać opłatę jak za normalnie wydane tytuły (30-40zł). (Mnie w ogóle irytuje fakt, że w Polsce prawie nie wydaje się literatury popularnej w tanich, broszurowych wydaniach. Tak jakby była to literatura, której celem jest elegancko wyglądać w biblioteczce, a nie zostać przeczytaną i zapomnianą. Wyjątek stanowi Książnica z kilkoma świetnymi tytułami)

9. Instynkt śmierci

Jestem bardzo ciekawy tej ostatniej wydanej w Polsce powieści Little. Twórczość Little zbiera gromy ze strony polskich krytyków. Ja po Pociągu upiorów, który mi się podobał i Dominium, który mi się nie podobał, mimo wszystko, mam sporo sympatii dla tego pisarza.

10. Oczy pantery

Tak jak napisałem na Facebooke’u jestem już w trakcie lektury tego zbioru klasycznych opowiadań i wszystko wskazuje na to, że horror story czeka żenująco pochwalny wpis o prozie amerykańskiego pisarza.

11. Zagubione duchy

12. Sześć barw grozy

Na marginesie dopiszę jeszcze Lewą rękę ciemności, którą chciałem przeczytać od czasu recenzji ninedin i moją ukochaną Pannę Nikt, którą z całego zestawienia przeczytałem jako pierwszą. Bardzo bym chciał coś o powieści Tryzmy tutaj napisać, ale chyba jednak nie chcę aż tak naginać i niewyobrażalnie rozszerzać do absurdu granic gatunkowych horroru.