Pierwszy odcinek Klatki B. Tu wszystko się rozpoczyna… Prawda jak niewinnie? Poznajcie Baśkę, chyba najbardziej kontrowersyjną mieszkankę Klatki B. Jej konflikt z „łysym frajerem” z dziewiątego piętra był jedną z pierwszych „dziwnych” sytuacji, które mnie tam spotkały. Ale wtedy jeszcze niczego nie podejrzewałem…

Tego się można było spodziewać. Najlepszy polski serial powstał poza mainstreamem, w internecie.

Klatka B

Serial można obejrzeć na portalu tivi.pl Nowe odcinki emitowane są, co poniedziałek. Opowiada on historię mieszkańców jednego bloku zamieszanych, mówiąc najogólniej, bo szeczerze powiedziawszy na razie trudno o szczegóły, w niebezpieczną historię, w której naprawdę nie wiadomo o co chodzi.

Główni bohaterowie, swoiste alter ega mieszkańców Alternatywy 4, opowiadają o swoich pasjach i zdarzeniach z codziennego życia. W tle rozgrywa się mroczna, sensacyjna historia pełna tajemniczych postaci, odgłosów i tajniackich filmów.

Całość owiana jest masą niedopowiedzeń i ciężką powiedzieć coś więcej, ponad to, że wszystko zrobinione jest naprawdę całkiem profesjonalnie i wciąga…

Zresztą równie intrygujące jak sam serial są komentarze widzów pozostawiane pod poszczególnymi odcinkami serii. Nakręcony w konwencji takich projektów jak Z Archiwum X, Carnivale czy Silent Hill, film budzi duże zainteresowanie.

Zasługą tego jest niewątpliwie nietuzinkowy scenariusz, ale też z pewnością aktorzy i bohaterowie Klatki B.