Każdy zna przysłowie: w zdrowym ciele zdrowy duch! I nie ma w nim nic z przesady – aktywność fizyczna nie tylko pozwala nam na utrzymanie nienagannej sylwetki, ale przede wszystkim chroni przed wieloma chorobami i poprawia nasze zdrowie.

Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście otyłość – i nie chodzi o kilka zbędnych kilogramów i fałdek, ale o ciężką chorobę z którą zmaga się coraz więcej ludzi na świecie. Kolejną korzyścią z uprawiania sportu jest jego zbawienny wpływ na kondycję kości i stawów. Wysiłek powoduje, że przyśpieszone zostają mechanizmy naprawcze organizmu, co z kolei skutkuje mniejszą podatnością na uszkodzenia i zwyrodnienia. Kolejnym układem, który zyskuje dzięki regularnemu treningowi jest układ nerwowy. W trakcie uprawiania sportu wydzielana jest duża ilość endorfin, czyli hormonu szczęścia. Poprawia to nie tylko nasze samopoczucie, ale pomaga też w walce z depresją i nerwicami.

Warto jednak pamiętać o ustaleniu planu treningów i konsultacji z lekarzem. Dajmy czas organizmowi, by przyzwyczajał się do zwiększonego wysiłku i korzystajmy z usług profesjonalistów by sport był nie tylko przyjemny, ale i zdrowy.