Kobiety od zawsze skupiały się na dbaniu o urodę. Kanony piękna się zmieniały, jednak niezmienne pozostawało to, że każda chce wyglądać jak najpiękniej i jak najmłodziej. W tej pogoni za pięknym wyglądem nie można jednak zapomnieć o dbaniu o to co najważniejsze dla każdego człowieka, czyli o dobre zdrowie.

Szczególnie w przypadku kobiet jest to bardzo ważne, kobiece problemy często nie dają żadnych symptomów, które świadczyłyby o tym, że w  organizmie dzieje się coś złego. Dlatego niezmiernie ważne są regularne kontrolne wizyty u ginekologa. Takie badanie, które nie zajmie wiele czasu, pozwoli ocenić czy ze zdrowiem naszych części intymnych nie dzieje się nic złego. Ginekolog powinien zlecić nam wykonanie cytologii i mammografii. Te badania, które są proste i bezinwazyjne to pierwszy krok do sprawdzenia, czy nie mamy żadnych dolegliwości.

Bardzo ważna jest profilaktyka oraz wczesne diagnozowanie, pozwoli nam ona uniknąć wielu nieprzyjemności oraz rozwoju poważniejszych chorób w przyszłości.