Kiedy coś nam dolega, ale nie przeszkadza nam w codziennych obowiązkach, z reguły nie zastanawiamy się, czy z naszym zdrowiem jest wszystko w porządku. Ratujemy się tabletką i nie zwalniamy naszych działań ani na chwilę. A to nie jest dobre rozwiązanie. Każda dolegliwość to sygnał ze strony organizmu, że coś się dzieje albo że jakiś organ zaczyna szwankować. Dlatego też w takiej sytuacji warto jednak poradzić się lekarza.
Taka sytuacja zdarza się najczęściej w życiu ludzi młodych, dla których zdrowie nie jest najważniejszą wartością. Często wydaje im się, że są niezniszczalni, niemal nieśmiertelni, a takie myślenie nie prowadzi do niczego dobrego. Zaniedbania z młodych lat niejednokrotnie dają w kość dopiero w wieku starszym.
Czasem bywa też tak, że człowiek nie chce pójść do lekarza, bo obawia się, że będzie musiał iść na zwolnienie. Pracodawcy niechętnym okiem patrzą na nieobecnego pracownika. Jednak zdrowie jest najważniejsze i w takiej sytuacji powinniśmy chociaż poprosić lekarza o leki.