Być może to tylko kolejny element blogowych uprzejmości, ale po raz kolejny znalazłem się w takim miejscu swojego życia, że potrzebuję dokonywać rozrachunku. Nawet blogowego. Dlatego bardzo długo zastanawiałem się, które z nich wymienić na tej liście. Dzięki temu wiem, że nie polecam blogów, które naprawdę nie byłyby tego warte.

Przekazane mi przez Shalavę wyróżnienie oddaje:

1. Dulcynea

Pierwszy blog jaki zacząłem czytać z codzienną regularnością. To powoduje sentyment, który zapewne nie łatwo ulegnie erozji. Dulcynea jest też pierwszą osobą z bloxa jaką miałem okazję poznać w realu. Uważam ją za autorkę najlepszego bloga w szeroko pojętej kategorii kultura/dziennik osobisty. Za wyjątkowe poczucie humoru, błyskotliwość, nonkonformizm, inteligencję i jedną z najbardziej wyrazistych osobowości, jakie przyszło mi poznać.

2. Literanna

Blog Literanny nie należy do najczęściej aktualizowanych, ale ten minimalizm rekompensuje fakt, że jej blog mimo to przetrwał przez te wszystkie lata. Wszyscy wiemy ile samozaparcia wymaga nieprzerywanie pisanie bloga. Podziwiam jej autorkę za, jak mi się wydaje, w pełni ukształtowaną osobowość, co owocuje jasnością myśli i jasno sprecyzowanymi tematami, jakie porusza. Kiedy o czymś pisze zawsze odnoszę wrażenie, że to jest coś, co naprawdę warte jest poznania.

3. Malotraktorem

I znowu blog osobisty. O tym blogu pisać mi trochę trudniej, bo wiem mniej o jego autorze. Jego wpisy ani nie są szczególnie wylewne, ani szczególnie częste. Wydaje się jednak człowiekiem bardzo silnym, który na przekór wielu rzeczom potrafi jeszcze wstawać codziennie rano i próbować od nowa. To jakoś dodaje siły Za to go podziwiam. I za to dostaje metkę creative bloger.

4. Ninedin

Blog koszmar. Niedościgniony wzór. Powiem szczerze, że najlepszy tematyczny blog, jaki kiedykolwiek czytałem i mam nadzieję, że czytać będę. Przez jej wnikliwe i kipiące od profesjonalizmu i kompetencji recenzje wyłania się intrygująca osobowość autorki.

5. Bizzare films

Pierwszy z dwóch filmowych blogów w tym zestawieniu. Tym razem nawet nie będę starał się wymądrzac na temat osoby autora, bo ta skrzętnie ukrywa się za publikowanymi na blogu recenzjami. To co wyróżnia Bizzare to interesujący dobór tytułów. Nie znajdziemy tam dzieł znanych z box office’a i do znudzenia maglowanych na innych blogach. Nie będzie zestawów amerykańskich gwiazd. To sprawia, że naciskąc na link, prowadzący do Bizzare, zawsze mamy pewność, że dowiemy sie czegś nowego i nietuzinkowego. W świecie w którym wszystko jest takie same i wszyscy mówią o tym samym, to niewątpliwa wartość za którą dostaje ode mnie Kreativ Bloggera.

6. Irekg1

Nie wiem dlaczego blogi filmowe nie zrobiły takiej zawrotnej kariery jak blogi o książkach. Przecież schemat jest ten sam. A jednak w przeciwieństwie do silnej i znaczącej społeczności czytelników, blogi widzów są jakoś tak na marginesie i nie stanowią spójnej grupy. Czarny kot w kinie znalazł się na tej liście z jednego powodu. W przeciwieństwie do innych recenzentów, w których często dostrzegam zjadliwy ton i proste biało-czarne oceny, na tym blogu dominuje jednak rzetelny opis. Przez co podczas czytania recenzji mam wrażenie, że dowiaduję się wiecej o filmie niż o ich autorze. Do tego należałoby jeszcze dodać: konkretność, profesjonalizm i analityczność.

7. Maganuna

Blog widmo. Kolejne znamię po mojej wcześniejszej bloxowej egzystencji, w której zwierzałem się ze swojego życia i perypetii. Teraz jeszcze trudniej mi zachowac obiektywizm, bo oprócz wspomnień jakie przywołuje on w związku z poprzednim, bardzo osobistym bogiem, niesie za sobą wspomnienia z ostatnich zdarzeń. to jednak nie to ale charakterystyczny styl i forma jaka przyjął autor do opowiadania o sobie zadecydowała o zamieszczeniu go na tej liście. W monotonii blogow osobistych wyróżnia się oryginalną formą i nieprzewidywalnością. To wyróżnienie jest też tanią łapówką, która ma za zadanie przypomnieć pewną nie zobowiazującą, ale pamietana rozmowę, o zmajstrowaniu przez Maganuną nowej skórki do horrorstory.

Zasady przyznawania wyróżnienia:
– na swoim blogu umieszczamy logo Kreativ Blogger, oraz informujemy, kto przyznał wyróżnienie
– nominujemy 7 blogów lub więcej do nagrody i podajemy link każdego z tych blogów
– informujemy wyróżnionego o nominacji w komentarzach na jego blogu.

Wszystkie zestawione tutaj blogi sa niesymetryczne. Niesematryczność nie odnosi się do ich jakości, bo jakość była krytermium najważniejszym, ale potęzną rozbieżność tematyczną i formalną. Cóż, mam przynajmniej pewność, że jest to prawdziwy the best of

Polecam.