Decyzja o operacji
Operacje plastyczne są bardzo radykalną metodą na poprawę swojego wyglądu. Wiąże się ona ze znaczną ingerencją w nasze powłoki skórne. Jest to metoda skuteczna i trwała, ale zanim podejmiemy decyzję o jej zastosowaniu warto by spróbować wszystkich innych metod, które mamy w zasięgu.

Trzeba pamiętać, że w niektórych przypadkach jeśli chcemy poddać się kosztownemu, i jak by nie było bolesnemu zabiegowi, na przykład odsysaniu tłuszczu, to wraz z zabiegiem powinna pójść świadoma zmiana trybu życia. Zmiana trybu życia ma spowodować, że nie dopuścimy do tego, aby nasze ciało nie powróciło do stanu, takiego jak ten, który spowodował podjęcie decyzji o poddaniu się operacji plastycznej.

Jeżeli natomiast mamy świadomość, że operacje plastyczne nie załatwiają nam sprawy w stu procentach jeśli chodzi o trwały efekt zabiegu, może warto pomyśleć czy nie warto by spróbować za pomocą diety lub ćwiczeń, osiągnąć efekt jaki chcieliśmy dostać dzięki operacji plastycznej. Tak czy inaczej decyzja o operacji plastycznej powinna być dokładnie przemyślana i nie powinna być podejmowana pod wpływem chwili.