Jak pokonać lęk przed dentystą występujący u dzieci?

Wszyscy rodzice wiedzą, że musza regularnie zabierać swoje pociechy do gabinetu stomatologicznego. To właśnie w nim stomatolog ocenia, czy zęby młodych osób dobrze się rozwijają i prawidłowo rosną. Jeśli jednak dzieci wciąż boją się takich wizyt, można je do nich nieco zachęcić. Jak więc to zrobić, aby przyniosło to dobre, pozytywne efekty?

Po pierwsze, należy zwrócić szczególną uwagę na to, co w ogóle mówi się o dentyście. Wbrew pozorom ważne jest nie tylko to, co przekazuje się dzieciom, ale również i treść rozmów, które przeprowadza się np. ze swoim partnerem. Jeśli w tych rozmowach występują jednocześnie słowa ból i dentysta, dziecko raczej będzie obawiać się swojego stomatologa. Lepiej więc zawsze mówić o gabinetach lekarskich w sposób pozytywny i zwracać uwagę jedynie na zalety różnych zabiegów. Dzieci na pewno to wyłapią i same dojdą do odpowiednich wniosków.

To właśnie rodzice muszą koniecznie przekonać swoje pociechy do wizyt w gabinetach dentystycznych. Im szybciej to zrobią, tym lepiej dla ich dzieci.