Zdecydowana większość Polaków wie, jaki wpływ na nasz organizm ma oczyszczanie z toksyn. Mało kto jest jednak świadomy, w jaki sposób przeprowadzić skuteczną kurację detoksykującą. Specjalnie dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką oczyszczania i zdrowego żywienia została aktywowana infolinia dietetyczna programu “Uwolnij się od Toksyn“. Pod numerem 022 321 51 88 można uzyskać niezbędne informacje związane z metodami pozbywania się szkodliwych substancji z naszego organizmu oraz zdrowym odżywianiem.

Skutki skumulowania w organizmie toksyn nie są od razu widoczne. Toksyny odkładają się we krwi, w ściankach naczyń, a szczególnie – w jelicie grubym. Substancje szkodliwe obecne w powietrzu, wodzie, glebie i żywności wnikają do naszego organizmu przez skórę, płuca i układ pokarmowy. Efektem ich nagromadzenia jest zaburzenie równowagi wewnętrznej organizmu oraz takie objawy, jak ogólne przemęczenie, obniżenie sprawności fizycznej i psychicznej, zaburzenia koncentracji, choroby skóry czy obniżenie odporności.

“Ciało ludzkie dysponuje co prawda bronią, która pozwala na niszczenie trucizn, ale nie zawsze jednak jest ono w stanie usunąć wystarczająco szybko produkty ich rozkładu, często znacznie bardziej toksyczne niż pierwotne cząsteczki. Aby temu zaradzić należy stymulować naturalne sposoby usuwania toksyn, które posiada nasze ciało” – wyjaśnia dr Ewa Matyska-Piekarska, lekarz chorób wewnętrznych, konsultantka dietetyki.

Przełomy pór roku, a zwłaszcza wiosna, gdy czujemy się bardziej zmęczeni i pozbawieni sił witalnych, to najlepszy czas na przeprowadzenie kuracji oczyszczającej. Pozbycie się z ciała toksyn gwarantuje polepszenie samopoczucia oraz zdrowia. Oczyszczanie jest efektywnym procesem odmładzającym cały organizm. Korzystnie wpływa również na skórę. Wygładza i poprawia jej koloryt. Ponadto wzmacnia płytkę paznokci i sprawia, że nasze włosy stają się mocniejsze.

Do końca maja br. we wszystkie wtorki i środy w godzinach 15.00-17.00 pod warszawskim numerem telefonu dyżur pełnią konsultanci dietetyki, którzy w fachowy, a jednocześnie przystępny sposób udzielają szczegółowych informacji, wyjaśnią, jak oczyszczanie wpływa na zdrowie i urodę oraz pomagają indywidualnie dobrać najlepszą metodę przeprowadzenia takiej kuracji.