Medycyna estetyczna w ostatnich latach notuje znaczny wzrost popularności. Niedoceniana dotąd w Polsce dziedzina staje się coraz powszechniejsza, głównie ze względu na wpływy kulturowe krajów zachodnich. Coraz więcej Polaków i Polek decyduje się na zabiegi estetyczne – coraz więcej jest również placówek oferujących takie zabiegi. Oto najpopularniejsze z nich.
Lifting twarzy polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry z twarzy. Naciągnięcie skóry powoduje wygładzenie zmarszczek oraz podniesienie opadającej skóry, np. policzków. Niestety, jest to zabieg inwazyjny, więc wiąże się z okresem rekonwalescencji, trwającym zwykle dwa tygodnie. Istnieją również metody nieoperacyjnego liftingu. Używa się do tego wchłanialnych nici, wszczepianych pod skórę. Mogą być one wykonane z tworzywa przypominającego kolagen lub ze złota. Iniekcje z kwasu hialuronowego są kolejną alternatywną metodą – jest to naturalny składnik budulcowy elastycznych włókien w naszej skórze. W celu pobudzenia produkcji kolagenu stosować można laseroterapię lub mikronakłuwanie.
Laser ma wiele zastosowań w medycynie estetycznej. Za jego pomocą można usuwać przebarwienia, zmiany rumieniowe czy pieprzyki. Szeroko wykorzystywany jest również w przypadku chorób skóry.
Popularnym zabiegiem jest wolumetria. Polega ona na naturalnym wypełnianiu skóry, która traci jędrność i elastyczność wraz z wiekiem. Tutaj również stawia się na naturalne wypełniacze, takie jak kwas hialuronowy.
To tylko niektóre z zabiegów, jakie oferowane są w gabinetach medycyny estetycznej. Wybór jest ogromny!