Często bywa tak, że nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu. Z czasem nasz wygląd się zmienia a oznaki starzenia stają się bardziej widoczne co sprawia, że nie czujemy się już tak atrakcyjnie jak kiedyś. Zaczynamy używać wtedy mocniejszych kosmetyków przeznaczonych do cery dojrzałej jednak efekty ich stosowania nie zawsze są zadowalające.
Niewiele osób decyduje się na operacje plastyczne mające na celu poprawę naszego wyglądu, wygładzenie zmarszczek i ujędrnienie skóry. Wielu osobom kojarzy się to z dość drastyczną i ryzykowną metodą poprawy urody.
Istnieje możliwość mniej inwazyjnych zabiegów prowadzących do zminimalizowania oznak starzenia i poprawy wyglądu. Taką możliwość daje medycyna estetyczna. Dyscyplina ta skupia się głównie na zahamowaniu procesu starzenia i usunięciu jego skutków. Zabiegi odbywają się w warunkach ambulatoryjnych bez konieczności pobytu w szpitalu i wykonywane są przez wykwalifikowanego lekarza specjalizującego się w medycynie estetycznej. Efekty tych zabiegów są widoczne od razu i utrzymują się przez długi czas.