Idąc do drogerii wybieramy najpotrzebniejsze produkty do łazienki. W pierwszej kolejności sięgamy po produkty do mycia, następnie do pielęgnacji ciała. Często się jednak zdarza, że zapominamy o higienie intymnej.
Płyny do higieny intymnej mają specjalny skład, przede wszystkim nie zawierają mydła, które silnie wysusza. Zależy nam zatem, aby preparat który stosujemy do okolic intymnych był łagodny, odświeżający i delikatnie pielęgnujący. Często zastosowanie żeli do higieny intymnej jest bardzo szerokie, łagodzi podrażnienia, pielęgnuje, redukuje pieczenie w miejscach intymnych. Stosowanie takich żeli jest bardzo ważne, bo ich składniki znacznie różnią się od tych stosowanych w żelach pod prysznic. Niestety kobiety nie są do końca uświadomione o szkodliwym działaniu mydła i pomimo codziennej higieny mają kłopoty z nieprzyjemnym uczuciem swędzenia lub pieczenia.
Polecam aby każda kobieta zaopatrzyła się w choćby podstawowy taki płyn, jego stosowanie na pewno nie zaszkodzi, a może zapobiec uciążliwym pieczeniom lub wysypkom.